Шановні клієнти! На данний момент наш магазин не приймає замовлення з технічних причин. Ви можете відправити ваше замовлення через кошик на сайті та ми зв'яжемося з вами, як тільки наше виробництво знову запрацює. Приносимо вибачення за незручності.

Світшот «Думаєш, ти гідний еволюції?»

Склад: 85% бавовна, 15% поліестер.
Фасон: унісекс.
Світшот утеплений, з наповнювачем усередині.
Тканина: преміум кулір білого кольору.
Щільність: 280 г/м².
Яскраве та чітке зображення.
649
грн.
Розмір
Мова принта
Якість
Ми використовуємо найкращі тканини для пошиття (преміум кулір виробництво Польша, Україна, США), а також турбуємося про якість нанесенного зображення. Тканина проходить декілька етапів обробки перед тим, як ми наносимо зображення за допомогою технології цифрового друку. Також кожен виготовленний виріб ми пакуємо у незвичайну подарункову коробку і б'ємося об заклад, ви довго будете її роздивлятися :)
Догляд
Рекомендується прати виріб ручним способом або у пральній машині
(делікатний режим при температурі 30 °C, перед пранням у машині виріб потрібно вивернути).
При пранні не використовувати відбілювач.

Прасувати принт обережно з виворітного боку, температура не більше 150 ℃.
Доставка
Доставка можлива через послуги Нової пошти (передплата, накладенний платіж), або самовивіз з нашого офісу у Києві. Виготовлення виробу зазвичай займає від двох до трьох днів. Якщо виготовлення затримається з будь-яких непередбачуванних обставин, ми обов'язково заздалегідь повідомимо вас. Відправка відразу після виготовлення.
Застереження!
Будьте обачливими! При носінні одягу Сінкер можливі наслідки у вигляді:

  1. Запитань від знайомих, що це зображено і де таке взяти.
  2. Дивних поглядів перехожих при вигляді вас у виробі.
  3. Збільшення загальної кількості знань.
  4. Підвищення інтелекту.
  5. Частого вдавання до аналізу навколишнього світу
А тепер трохи пояснення ...
Те, що мавпа — близький родич людини, відомо вже давно. Шимпанзе серед усіх мавп — наш найближчий родич. Генетичні відмінності на рівні ДНК між людьми становлять в середньому 1 нуклеотид із 1000 (тобто 0.1%), між людиною і шимпанзе — 1 нуклеотид з 100 (тобто 1%).
Людский череп і мозок в порівнянні з мозком та черепом шимпанзе. Шимпанзе мають на 2 хромосоми більше.
За розміром геному людина і вищі примати не відрізняються один від одного, але відрізняються за кількістю хромосом — у людини на одну пару менше. У людини 23 пари хромосом, тобто всього 46. У шимпанзе 48 хромосом, на одну пару більше. В процесі еволюції у предків людини дві різні хромосоми приматів об'єдналися в одну. Подібні зміни числа хромосом зустрічаються і в еволюції інших видів. Вони можуть бути важливі для генетичної ізоляції групи в процесі видоутворення, оскільки в більшості випадків особи з різним числом хромосом не дають потомства.


Інтелект шимпанзе
Хоча шимпанзе не можуть говорити через будову голосового апарату, вони здатні спілкуватися руками мовою глухонімих людей (мовою жестів). Вони здатні вживати слова в переносному сенсі, можуть створювати нові поняття, комбінуючи відомі слова, наприклад: «запальничка» — «пляшка-сірник», мають почуття гумору. Першого шимпанзе навчили говорити мовою жестів в 1967 році, а до 1972 року вже з десяток шимпанзе були навчені мові жестів. Також були придумані інші мови для спілкування з шимпанзе, такі як мова символів і мова лексиграмм. Самця Канзі вдалося навчити розуміти на слух близько 3000 англійських слів і активно вживати більш ніж 500 слів за допомогою клавіатури з лексиграмм. Описаний випадок, коли навчена мові знаків самка бонобо сама навчила цьому своє дитинча.

Порівнюючи геноми людини та шимпанзе, вчені намагаються виявити ті гени, які «роблять нас людьми». Це було б легко зробити, якщо б після поділу гілок еволюціонували тільки гени людини, але це не так, шимпанзе теж розвивалися, в їхніх генах теж накопичувалися мутації. Тому, щоб зрозуміти, в якій гілці сталася мутація — у людини або у шимпанзе — доводиться порівнювати їх також з ДНК інших видів, горили, орангутанга, миші. Тобто те, що є тільки у шимпанзе і немає наприклад в орангутанга, це чисто «шимпанзе» заміни нуклеотидів. Таким чином, порівнюючи нуклеотидні послідовності різних видів приматів, ми можемо виділити ті мутації, які відбулися тільки в лінії наших предків. Зараз відомо близько дюжини генів, які «роблять нас людьми».
Один із таких генів пов'язаний зі здатністю говорити. Цей ген виявили, вивчаючи сім'ю зі спадковими порушеннями мови: нездатністю навчитися будувати фрази відповідно до правил граматики, що поєднується з легким ступенем затримки розумового розвитку. У людини досить важко досліджувати функції гена, легше це робити у мишей. Використовують так звану техніку «нокауту». Мутація, асоційована з захворюванням, знаходиться в гені FOXP2 (forkhead box P2). У людини досить важко досліджувати функції гена, легше це робити у мишей. Ген прицільно інактивують, якщо знати конкретну послідовність нуклеотидів і після цього у миші цей ген не працює. У мишей, у яких вимкнули ген FOXP2, порушилося формування однієї з зон мозку в ембріональний період. У людини ця зона пов'язана з освоєнням мови.

Це лише частина статі в перекладі українською мовою. Повну версію статі можна прочитати за цім посиланням.

До речі, цікаве відео, де мавпа Коко (горила) розмовляє мовою жестів.